Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Sprzęt jeździecki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#11 bera7

bera7

Moderator

• Moderatorzy
  • 728 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Miasto:Wołomin
  • Zainteresowania:konie, konie, konie
  • :

Napisano 13 marzec 2006 - 21:01

Jeśli nie masz konie, to nie ma potrzeby raczej na nabywanie siodła. Z tej przyczyny, że jeżdżąc na róznych koniach nie zawsze bedziesz mogła z niego korzystać.
Siodła mają różne rozmiary i układają się również do konia. Dlatego dobrze jest jak koń ma zawsze swoje siodło. Zwłaszcza w szkółkach jest częsta rotacja, ale w niektórych siodła są przypisane do koni. A nie rozdawane wg upodobań jeźdźców.
  • 0

#12 Kruszynka

Kruszynka

Uczeń 4 st.

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 258 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Miasto:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:przede wszystkim koniki :) to moja najwieszka pasja:) lubie rozwniez pograc w tenisa ziemnego.
  • :

Napisano 13 marzec 2006 - 21:28

racja.... dlatego na razie powstrzymam sie od kupna siolda.... najpierw dorobie sie konika a potem reszta ;]
  • 0
Jaszkowo :)

"nie ma większej tajemnicy niz magiczna więź łącząca jezdzca z koniem ..."

#13 dominique

dominique

Student 3 st.

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 426 postów
  • Miasto:Heart To Lothian
  • :

Napisano 22 marzec 2006 - 03:43

Jak siodło to tylko Kiffer! Jeżdze w tym siodle kilka lat, zostało kupione używane i nic w szwach sie nie rozchodzi:)
pozdrawiam
  • 0
Heart To Lothian
www.proequo.pl

#14 bera7

bera7

Moderator

• Moderatorzy
  • 728 postów
  • Gadu-Gadu:
  • :

Napisano 22 marzec 2006 - 19:23

ehh dominiqa moje marzenie Kiffer wien, ale narazie zadowalam się Passierem Hanover. Też solidne siodło, wygodne. Generalnie uważam , że lepiej kupić zachodnie markowe siodło używane niż nowego Pffifa czy inne tanie siodło.
  • 0

#15 Ilona

Ilona

Przedszkolak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów
  • Gadu-Gadu:
  • :

Napisano 27 kwiecień 2006 - 11:40

A co myślicie na temat Euroridning Diamant?? Ja jeździłam na nim z 10 razy i zastanawiam się nad kupnem. Jeżdze w stajni gdzie konie na których jeżdze mają siodła..w nienajgorszym stanie, ale jazda na nich nie należy do przyjemności. Kiedy zakładam sobie na konika jakieś dobre ujeżdzeniowe siodełko ładny czapraczek i owijeczki odrazu lepiej mi się jeździ :D
  • 0

#16 bera7

bera7

Moderator

• Moderatorzy
  • 728 postów
  • Gadu-Gadu:
  • :

Napisano 27 kwiecień 2006 - 20:44

Nie miałam okazji jeździć na tym siodle, ale słyszalam wiele pochlebnych opinii. Tylko czy siodło, które kupisz będzie na różne konie?? Jeśli tak to:
- może obcierać lub ugniatać niektóre z nich, czyli poprostu nie pasować
- szybko Ci się zniszczy, ponieważ siodło układa się do konia tak jak but do nogi. Zakładanie go na różne konie, o różnych budowach sprawi, że rozklepie się i będzie uwierało wszystkie. To tak jak by w jednym bucie chodziła na zmianę osoba, dla której jest przyciasny i druga z szeroką stopą. W krótce żadna z nich nie ma pożytku z butów.
Ja bym się zastanowiła, zwłaszcza, że jest to drogie siodło. Chyba, że jeżdzisz na jednym, ulubionym koniu. Wtedy to ma sens.
  • 0

#17 Ilona

Ilona

Przedszkolak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów
  • Gadu-Gadu:
  • :

Napisano 28 kwiecień 2006 - 11:51

Wiem, więc dlatego czekam z kupnem do momentu przeniesienia się do innej stajni, gdzie będe jeździć tylko na jednym koniu :D .  A własnie jeszcze co do ceny tego siodełka. Moja trenerka kupiła je nowe za 2500zł. Ja znalazłam używane za 2100-2300. Jaka jest autentyczna cena tego siodła(Euroridnig Diamant)??
  • 0

#18 magdaa

magdaa

Moderator

• Moderatorzy
  • 323 postów
  • Miasto:Lubelskie / 30km od Lublina
  • Zainteresowania:oczywiście konie i co tylko z nimi zwiazane<br />pozatym trenowalam koszykówkę przez 6 lat, ale juz zakonczylam z braku czasu, fotografować co tylko się da i wszędzie gdzie można, czytam ksiażki w wolnych chwilach, internet w miare mozliwosci czasowych ;) muzyka, język angielski, biologia =&gt;fajnie jest wiedzieć coraz więcej xD lubię chodzić do kina i chodzę właściwie na wszystko co tylko jest grane....oglądać filmy w domku... w wolnych chwilach spotkania z przyjaciółmi... hmmm co jeszcze... wędrówki po górach i ogolnie rajdy, ale tylko z doborowym toważystwem :D jazda na rowerze, skuterze, samochodem (choć nie mam jeszcze prawka, ale co tam).... to chyba narazie tyle...wiecej nie chce mi sie pisać :P
  • :

Napisano 30 kwiecień 2006 - 12:03

ja sie nie znam na siodłach także nie wiem o canach także... Ja na swoich konikach używam jakiegoś polskiego siodła, ale już się powoli rozlatuje-wyciera się skóra na tylnim łęku i puśliska też się rozlatuja, ale jeszcze można jeździc...w miarę wygodne (jak sprawdzę firme to napisze) a na drugim koniku używam ujeźdzeniowego niemieckiego siodła, które kupiłam za krocie... po wyczyszczeniu i doprowadzeniu do stanu uzywalnosci mozna byklo uzywac...jestem bardzo zadowolonw - siodelko bardzo wygodne i nie obciera konika... jest tak ułożone że bez problemu mogę zrobić dobry dosiad (jak na moje umiejetnosci) i jeszcze nigdy nie spadałam z niego chociaż klaczka potrafi strzelic barana....
Jak zobacze firmy to napisze...

aaa jeszcze zapomniałam zapytać jakie kalosze polecacie? Moj konik się ściga więc musze używać... miałam już 4 różne pary i wszystkie się rozleciały... Może ktoś tutaj mi cos poradzi...
  • 0

#19 bera7

bera7

Moderator

• Moderatorzy
  • 728 postów
  • Gadu-Gadu:
  • :

Napisano 30 kwiecień 2006 - 20:30

Niestety kaloszki mają to do siebie, że służą krótko :D
  • 0

#20 magdaa

magdaa

Moderator

• Moderatorzy
  • 323 postów
  • Miasto:Lubelskie / 30km od Lublina
  • Zainteresowania:oczywiście konie i co tylko z nimi zwiazane<br />pozatym trenowalam koszykówkę przez 6 lat, ale juz zakonczylam z braku czasu, fotografować co tylko się da i wszędzie gdzie można, czytam ksiażki w wolnych chwilach, internet w miare mozliwosci czasowych ;) muzyka, język angielski, biologia =&gt;fajnie jest wiedzieć coraz więcej xD lubię chodzić do kina i chodzę właściwie na wszystko co tylko jest grane....oglądać filmy w domku... w wolnych chwilach spotkania z przyjaciółmi... hmmm co jeszcze... wędrówki po górach i ogolnie rajdy, ale tylko z doborowym toważystwem :D jazda na rowerze, skuterze, samochodem (choć nie mam jeszcze prawka, ale co tam).... to chyba narazie tyle...wiecej nie chce mi sie pisać :P
  • :

Napisano 01 maj 2006 - 11:18

I nad tym ubolewam... Wydawac min 60 zł na kalosze a one sie niszcza po kilku jazdach...mialam nawet takie w ktorych rzepy mi się zerwały juz po pierwszej jeździe.... ehhh no ale coz, konie=inwestycja...
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

darmowa bramka sms era darmowa bramka sms era | gry strzelanki gry strzelanki | najciekawsze darmowe forum totalnie za darmo | Nowości kinowe Nowości kinowe Nowości kinowe | Geomembrany