Skocz do zawartości

Photo
- - - - -

Rozmiary Toczków, Kasków

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Karoollina8

Karoollina8

Przedszkolak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 posts
  • Miasto:.
  • :

Napisano 28 styczeń 2009 - 13:17

Piszę ten post bo chciałam się zorientować w rozmiarach toczków i kasków. Zabieram się ostatnio do zakupu kasku i chce się zorientować co do rozmiarów. Na obecną chwile mam toczek z firmy JABU na którym na metce przy rozmiarówce pisze po prostu- 7 . Czy w takim razie rozmiar 7 odpowiada rozmiarowi 57 ? :) ;)

Oprócz rozmiarów chciałabym się też zapytać czy preferujecie i polecacie kaski z jakiejś konkretnej firmy ? :rolleyes:

pozdrawiam :D
  • 0

Forum Dyskusyjne Serwisu Konie!! - moim ukochanym końskim forum :D

#2 bera7

bera7

Moderator

• Moderatorzy
  • 728 posts
  • Gadu-Gadu:
  • Miasto:Wołomin
  • Zainteresowania:konie, konie, konie
  • :

Napisano 28 styczeń 2009 - 21:07

Ja mogę polecić kaski Villa Horse. Ładne kolorystycznie i nie wygląda się w nich jak w garnku na głowie ;).
Rozmiary są wg obwodu głowy w cm. Wystarczy zmierzyć, choć najlepiej przymieżyć :).
  • 0

#3 Asik95

Asik95

Przedszkolak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 42 posts
  • :

Napisano 29 styczeń 2009 - 15:13

Ja polecam kask firmy Casco ***** Ecco.
Sama go posiadam i jestem z niego zachwycona.
Nie jest drogi jak na kask bo kosztuje około 120 zł.
Jest też bardzo ładny i funkcjonalny (ma regulację obwodu głowy więc może w nim jeździć cała moja rodzina)
ROZMIAR TO OBWÓD GŁOWY W TYM PRZYPADKU.
to stronka jednego ze sklepów który go ma :

http://www.okser.pl/...4b9a5f090965a54
  • 0

#4 Karoollina8

Karoollina8

Przedszkolak

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 2 posts
  • Miasto:.
  • :

Napisano 29 styczeń 2009 - 20:16

bera7, zastanawiałam się właśnie czy nie kupić villa horse wydaje mi się, że są bardzo delikatne ale też bezpieczne. A chodzi mi też o to żeby moja głowa w takim kasku nie wyglądała jak baniak ;) , wygoda tez się liczy :)
  • 0

#5 bera7

bera7

Moderator

• Moderatorzy
  • 728 posts
  • Gadu-Gadu:
  • Miasto:Wołomin
  • Zainteresowania:konie, konie, konie
  • :

Napisano 01 luty 2009 - 01:58

Są bezpieczne :) mają wszyskie atesty.
  • 0

#6 Lucine

Lucine

Uczeń 4 st.

• Przyjaciel forum
  • PipPipPipPipPipPip
  • 252 posts
  • Gadu-Gadu:
  • Tlen: Nie mam:D
  • AQQ: Nie mam:D
  • Miasto:około Wa-wy
  • Zainteresowania:Lubię fotografię, rysować konie, bawić się z końmi, czyścić je, jeździć na nich. Udzielać się na forach, sklejać filmiki i robić komiksy. Prawda została odkryta:D

Napisano 04 marzec 2012 - 20:16

A wie ktoś może, czy kaskotoczki są tak samo bezpieczne jak kaski? Bo chcę sobie kupić kaskotoczek firmy YORK za 79 zł, moja koleżanka już sobie kupiła i jest zadowolona. http://www.okser.pl/...owy-p-1445.html Fajny?
  • 0

#7 Laranda

Laranda

Super Moderator

• Super Moderatorzy
  • 597 posts
  • Gadu-Gadu:
  • Miasto:Wrocław
  • Zainteresowania:Konie, Taniec, Psychologia, Fotografia
  • Czas Online: 1d 3h 14m

Napisano 05 marzec 2012 - 11:09

wg mnie powinnaś sobie kupić porządny kask, bo ten tutaj to mi przypomina po prostu toczek, tylko może z ciut grubszym zabudowaniem
  • 0

#8 Lucine

Lucine

Uczeń 4 st.

• Przyjaciel forum
  • PipPipPipPipPipPip
  • 252 posts
  • Gadu-Gadu:
  • Zainteresowania:Lubię fotografię, rysować konie, bawić się z końmi, czyścić je, jeździć na nich. Udzielać się na forach, sklejać filmiki i robić komiksy. Prawda została odkryta:D

Napisano 07 marzec 2012 - 18:14

Tata póki co nie jest pewny co do tego pomysłu. Wolę poczekać i się upewnić. No nie wiem, łeb mi jeszcze urośnie... Co do bryczesów, to tata powiedziała że może weźmie mi bryczesy z decathlona za 7 dyszek, bo rosnę i po co mam kupować droższe. Opinia była taka: Ma ktoś już rok takie bryczesy, tylko *****ę się zmechaciły na udach. A kask... Póki co tą decyzję odłożę na *****ę.
  • 0

#9 Eclerc

Eclerc

Częsty Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 85 posts
  • Gadu-Gadu:
  • Miasto:Międzyrzec Podlaski
  • Zainteresowania:KONIE !!!!
  • Czas Online: 1d 1h 28m 14s

Napisano 07 marzec 2012 - 21:55

co do kaskotoczkow to lipa jest. tak jak toczki. wogole nie powinno juz tego byc...

jesli chodzi o kask to ja mam taki :

http://amigo-konie.p...ce-en-1384.html

nie jest bulbogłowy i nie jest tez drogi. sa przewiewne i bardzo wygodne. nie pekaja po jednym upadku.. ja juz zaliczylam kilka i nawet sladu nie ma.
  • 0

#10 Lucine

Lucine

Uczeń 4 st.

• Przyjaciel forum
  • PipPipPipPipPipPip
  • 252 posts
  • Gadu-Gadu:

Napisano 11 marzec 2012 - 19:47

Heh, póki co rezygnuję z kupna kasku. Będę wypożyczać. Jak napłynie forsa to się zobaczy:)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

darmowa bramka sms era darmowa bramka sms era | gry strzelanki gry strzelanki | najciekawsze darmowe forum totalnie za darmo | naprawy-komputerow.pl | Nowoczesne torby z uchwytem i bez uchwytu Torebki papierowe Najwiekszy wybór w super cenach.