Skocz do zawartości

Photo
* * * * * 1 głosy

Skręcanie Koniem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gwiazdeczka

Gwiazdeczka

Przedszkolak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 posts
  • :

Napisano 28 marzec 2010 - 14:20

jak prawidłowo powinno przebiegać skręcanie koniem :jak powinny być ułożone łydki,nogi i ręce?
  • 1

#2 karolcia

karolcia

Przedszkolak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 posts
  • :

Napisano 28 marzec 2010 - 20:08

Skrecanie koniem , nie polega na tym że dajemy i heya za wewnętrzną wodzę i wyginamy konia. Kiedy wjeżdżamy np. na koło:
zewnętrzna wodza z ręką, bardziej przesuwa się w strone szyi, przylegając do niej. Wewnętrzną rękę z wodzą możemy troche przesunąć się do środka. Nasz wewnętrzyny bark przesuwa się troszeczkę do tyłu. Jak chodzi o nogi i ustawienie konia. Wewnętrzna nogą powinna być tak jakby osią wygięcia konia ( w łuk). Wewnętrzna noga jest na popręgu pilnuje aby koń nie pchał nam się do środka, a zewnętrzna trochę za popręgiem pilnuje wygięcia i ustawienia zadu.
Kiedy skręcamy powinniśmy widzieć kącik oka konia i trochę chrapki. ;D Koń nie może patrzyć się na zewnątrz tylko, na odwrót powinien być wygięty i działać na nasze pomoce. ;D Myślę że pomogłam.
  • 0

#3 Gwiazdeczka

Gwiazdeczka

Przedszkolak

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 10 posts
  • :

Napisano 29 marzec 2010 - 16:13

Wielkie dzieki ;) Najbardziej chodzi mi o to jak powinny być ułożone nogi i łydki bo o ile zrozumiałam wewnętrzna noga ma bc na popręgu a zewnętrzna trochę za?
  • 0

#4 karolcia

karolcia

Przedszkolak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 posts
  • :

Napisano 29 marzec 2010 - 19:10

Tak wewnętrzna noga powinna być na popręgu, a zewnętrzna trochę za (kiedy przesuniemy bardziej koń może nam przejść do galopu). ;D
  • 0

#5 Gwiazdeczka

Gwiazdeczka

Przedszkolak

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 10 posts
  • :

Napisano 31 marzec 2010 - 13:16

A jeszcze tylko tak dla rozjaśnienia wewnętrza noga to jest ta która podczas zakrętu jest bardziej w środku?
  • 0

#6 karolcia

karolcia

Przedszkolak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 posts
  • :

Napisano 31 marzec 2010 - 13:43

Wewnętrzna noga jest w środku, nie za bardzo rozumiem pytania, ale jakoś może odpowiem. Np.kiedy jedziemy w prawo, to podczas robienia koła prawa (wewnętrzna) noga jest w środku, a lewa na zewnątrz. Myślę, że o to ci chodziło.
  • 0

#7 Gwiazdeczka

Gwiazdeczka

Przedszkolak

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 10 posts
  • :

Napisano 31 marzec 2010 - 20:03

Chodzi mi o to że np jak się skręca to która noga jest wewnętrzna? Ta wokół której mozna powiedziec koń zakręca i która jest bliżej środka ujeżdżalni a zewnętrzna to ta która jest blizej obwodu?

Użytkownik Gwiazdeczka edytował ten post 31 marzec 2010 - 20:24

• 0

#8 Hedone

Hedone

Przedszkolak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 20 posts
  • :

Napisano 31 marzec 2010 - 21:18

Dokładnie tak, chyba nie da się tego prościej określić ;) Jadąc w prawo lewa jest zewnętrzna, prawa wewnętrzna, a druga - analogicznie!
Musisz mieć wyobrażenie jakbyś chciała konia wygiąć w luk za pomocą łydek. Oczywiście każda prośba o zgięcie powinna być poprzedzona pólparadą.

Użytkownik Hedone edytował ten post 31 marzec 2010 - 21:21

• 0

#9 Gwiazdeczka

Gwiazdeczka

Przedszkolak

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 10 posts
  • :

Napisano 01 kwiecień 2010 - 12:05

Aha dzieki. Tylko tobie chodziło o to że jak się jedzie zakret w prawo to prawa jest zewnętrzna czy jak sie jedzie dookoła ujezdżalni ? A jak sie jedzie do okoła ujeżdzalni to jak określic w która stronę się jedzie bo słyszałam że np jak jedzie się w prawo to się tak rozpoznaje że prawa ręka jest bliżej obwodu a jak w lewa to lewa ręka jest bliżej obwodu?A jak się jedzie w prawo przy obwodzie ujeżdżalni to prawa stona jest bliżej obwodu a lewa jest wewnętrzna?

Użytkownik Gwiazdeczka edytował ten post 01 kwiecień 2010 - 12:41

• 0

#10 Gwiazdeczka

Gwiazdeczka

Przedszkolak

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 10 posts
  • :

Napisano 08 kwiecień 2010 - 19:08

Proszę napisze ktoś coś jeszcze o tych nogach która zewnętrzna a która wewnętrzna dla mnie to ważne.Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

Zobacz ofertę edkacyjną, najlepszą na rynku - pisanie prac magisterskich tylko w tanieprace.pl. Sprawdź najniższe ceny na rynku prac magisterskich | Zielona Góra ul. Międzyrzecka CeMBe GTS tłumaczenia zwykłe, przysięgłe, ustne i pisemne Tłumaczenia Angielski Zielona Góra na każdy język: z każego języka - w wielu Angielski Tłumacz | elektryk krzyki dobre usługi elektryczne | pixeldot.pl | nieruchomości koszalin