Skocz do zawartości

- - - - -

ZAPALENIE STAWÓW

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 GośćMMONIKA_*

GośćMMONIKA_*
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2005 - 22:22

Witam,
mam okazję kupić 4-letniego konia do jazdy rekreacyjnej tylko dla siebie ale właścciiel powiedzxiał że jako źrebak miał zapalenie stawów podobno juz jest to wyleczone, koń nie kuleje - ale mam pytanie - jak to sie leczy? czy nie ma konsekwencji na przyszłość? czy moja jazda rekreacyjna jest możliwa w ogóle?
i ile kosztuje porada weterynaryjna przy kupnie? i jak to załatwić jak koń stoi aktualnie 400 km ode mnie? dysponuje oczywiście samochodem
z góry dziękuję za odp monika
  • 0

#2 irminka

irminka

Super Moderator

• Super Moderatorzy
  • 1131 postów
  • Miasto:kraków
  • Czas Online: 2h 13m 29s

Napisano 04 wrzesień 2005 - 23:20

zapalenie stawow u zrebaka czyli tzw kulawka jesli jest prawidlowo leczona to nie powinna miec wplywu na pozniejsze mozliwosci konia. jesli bylo to zapalenie stawow na tle reumatycznym etc to juz gorzej... co do porady weterynarza to sprawdzonego lekara mozna, oczywiscie za odpowiednia cena, zabrac ze soba lub kupic konia na okres probny i juz na miejscu, u siebie poddac go badaniu

tyle ode mnie
  • 0
nieproporcjonalnie wiele rzeczy nas dotyczy, ktore malo nas obchodza...

#3 Gośćgyt_*

Gośćgyt_*
  • Autor tematu
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2006 - 21:55

wet zrobi usg i to co bedzie trzeba, i nie ma tajemnic :D chociaz czasmi i te sie ukryja ;/
  • 0

#4 Kiemlicz

Kiemlicz

Przedszkolak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów
  • :

Napisano 06 styczeń 2006 - 17:02

Najlepiej zrobić badanie rtg a dopiero potem zadecydować
  • 0

#5 bera7

bera7

Moderator

• Moderatorzy
  • 728 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Miasto:Wołomin
  • Zainteresowania:konie, konie, konie
  • :

Napisano 27 styczeń 2006 - 23:00

Weterynarz zawsze powinien być obecny przed zakupem konia. To nie zakup kiecki i  powinen być solidnie przemyślany, kilka wizyt u przyszłego pupila, jakaś niezapowiedziana także. Dokładne badanie wet, układ kostny, oddechowy, serducho itp.
  • 0

#6 Gajax

Gajax

V.I.P. Member

• V.I.P. Member
  • 635 postów
  • Miasto:Mazury
  • Zainteresowania:Konie,psychologia,Tybet
  • :

Napisano 15 luty 2006 - 11:29

Rtg,jak wygląda i gdzie sie wykonuje ,w lecznicy czy jest jakas przenośna aparatura?
  • 0

#7 Gośćkandia@wp.pl_*

Gośćkandia@wp.pl_*
  • Autor tematu
  • Goście

Napisano 15 luty 2006 - 15:37

Użytkownik Gajax dnia Wed Feb 15, 2006 7:29 am napisał

Rtg,jak wygląda i gdzie sie wykonuje ,w lecznicy czy jest jakas przenośna aparatura?

Wyświetl post

zależy  od  weterynarza  bo  nie  wszyscy  mają , mój wererynarz  ma  cały  sprzet  ze  sobą  kiedy  przyjeżdza  na  wizyte ma  wszystko  czego  potrzebuje  czyli  rtg  ,usg  itd...  wczoraj  moja  klaczka  miała  wykonane  rtg  u  nas w  stajni
  • 0

#8 bera7

bera7

Moderator

• Moderatorzy
  • 728 postów
  • Gadu-Gadu:
  • :

Napisano 17 luty 2006 - 22:43

Można w lecznicy, można przenośnym. prosta aparatura. Tyle że zdjęcia muszą wywołać w ciemni , więc na wyniki zwykle czeka się ok 1-2 dni.
  • 0

#9 klaudyna

klaudyna

Przedszkolak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 38 postów
  • :

Napisano 02 maj 2006 - 13:29

no dobra! zAłózmy, że kupuje konia. Ile mnie będzie kosztować szczegółowe leczenie mopjego przyszłego pupila? Przecież musze go zbadać, nie moge kupowac kota w worku, no nie...?
  • 0

#10 bera7

bera7

Moderator

• Moderatorzy
  • 728 postów
  • Gadu-Gadu:
  • :

Napisano 02 maj 2006 - 21:44

Klaudyna- tego nie da się przewidzieć.
mogę napisać ile mnie kosztuje PROFILAKTYKA:
szczepienia 2 x w roku 45 zł
odrobaczanie 4 x do roku średnio 50 zł  (2 x tańszy środek, 2 razy najlepszy, ale drogi)
A ile kosztuje lecznie to zależy od choroby, weta i leków. Ja przez wiele lat nie leczyłam konia, ale jak był problem z nogami to wydałam około 3000 zł na leczenie. Piszę około, bo ciężko teraz wszystko podsumować, wiele rzeczy "załatwiałam". Nie zliczę kosztów paliwa na dojazdy, etc.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

regenercja wierteł | ciekawe teksty | Grzejniki płytowe V22 V33 Kermi K22 K33 Wrocław grzejniki wrocław Grzejniki Kermi Purmo stalowe płytowe modernizacyjne wrocław | Sprawdź nasze regały magazynowe do hal i pomieszczeń magazynowych | Interesują Ciebie tanie i niezawodne zamienniki tuszy / tuszów HP, czy oryginalny tusz HP w najlepszej cenie Tusze do HP Photosmart C5180 Sklep 2w2.pl Warszawa tania szybka dostawa